Prace licencjackie

Prace licencjackie. Czy szukać pomocy na zamówienie?

Prace licencjackie często sprawiają problemy.  Warto więc rozważyć wiele wariantów. Pisanie prac dyplomowych na zlecenie to w dzisiejszej rzeczywistości proceder, który nikogo nie dziwi. Internet roi się od ogłoszeń typu: Pisanie prac licencjackich skutecznie i szybko, Profesjonalna pomoc w pisaniu prac, Prace na zlecenie, Skuteczna pomoc w pisaniu prac, Prace dyplomowe z różnych dziedzin, Wszechstronna pomoc w pisaniu prac czy Pisanie prac z wielu różnych dziedzin.

To jednie kilka wybranych tytułów, jakie można znaleźć wpisując hasło „pisanie prac ogłoszenia”. Kto pisze i kto kupuje? Piszą w dużej mierze absolwenci różnych uczelni, mający wolny czas, dla których napisanie cudzej pracy nie jest problemem czy wyzwaniem i zajmuje średnio kilka tygodni. Taki nieopodatkowany zastrzyk gotówki to świetny sposób na dorobienie „na boku”, a nie zdziwił by mnie wcale fakt, iż niektórzy żyją wyłącznie z takiego pisania.

W świetle obowiązującego w naszym kraju prawa nie jest to żadne przestępstwo, czy choćby wykroczenie, gdyż nie istnieje żaden paragraf, który miałby tutaj zastosowanie, gorzej sprawa się ma w przypadku studentów, którzy pod taką pracą się podpisują. To im właśnie grozi odpowiedzialność karna i szereg nieprzyjemności w przypadku ujawnienia takiego procederu.

Wracając do pytania – kto kupuje? Oczywiście studenci J I o ile nie dziwi, że na porządku dziennym jest kupowanie prac licencjackich, inżynierskich czy magisterskich, to również spotkać się można z nabywaniem prac doktorskich i to z różnych dziedzin. Lenistwo, niezdolność samodzielnego myślenia, brak czasu, brak pomysłów, strach przez błędami, lekceważący stosunek do studiów, brak kreatywności czy w końcu zwyczajna ciemnota umysłowa? Cóż, zapewne wiele z tych odpowiedzi jest trafionych, a w niektórych przypadkach pasuje kilka jednocześnie. Resztę oceńcie sami.

Prace licencjackie – rozważania o pomocy na zamówienie.

Prace licencjackie to często wstęp do wielkiej kariery. Jeśli napiszemy ją samodzielnie, to będziemy posiadali gruntowną wiedzę o danym temacie. Pytanie tylko, czy ten temat jest na tyle atrakcyjny, by można było go skomercjalizować. Innymi słowy, temat musi być atrakcyjny z punktu widzenia biznesowego. Powinien on pomóc nam w znalezieniu pracy, lub otwarciu własnej działalności.
Jeśli temat jest czysto abstrakcyjny, to może warto pomyśleć o jakiejś pomocy. Prace teoretyczne nie są cenione przez pracodawców.